חרדת נהיגה

ישנם סוגים שונים של חרדות נהיגה, כולם נובעים מערעור בביטחון של הנהג, פחד שמשהו ישתבש ותחושת חוסר שליטה.

חרדות נהיגה מתבטאות בכמה אופנים: יש החרדים מנהיגה בלילה, יש המעדיפים לא לנהוג בכבישים מהירים, כאלה הנמנעים לחלוטין מנהיגה וכו'.

גורמים לפחד מנהיגה

 1. תאונת דרכים – מצב שבו הנהג או מישהו מבני משפחתו חווה תאונת דרכים או שהיו עדים לתאונת דרכים, אחוזים ניכרים מנפגעי תאונות דרכים חווים פחד מנהיגה.
   
 2. התקף חרדה שנוצר במהלך נהיגה – במהלך הנהיגה מתרחשים סימפטומים פיזיים כגון:  לחץ בחזה, דופק מואץ, הזעת יתר, רעד בגוף, שיתוק פיזי שמונע יכולת נהיגה וגורם לנהג לעצור בצד הדרך.
   
 3. הורות – חשש פסיכולוגי הנובע מהפחד מתאונת דרכים של הורה.
   
 4. ביקורות – נהג/ת שקיבלו הערות רבות במהלך לימוד הנהיגה, מקבל ביקורות רבים מהמלווה שנוסע איתו בתקופת הליווי, גורם לנהגים להסס רבות ולהימנע מנהיגה ככל האפשר.
   
 

התמודדות עם חרדות נהיגה

ההתמודדות עם חרדות נהיגה אינה פשוטה, היא דורשת שינוי מחשבתי ותפיסתי והרבה תמיכה וחיזוקים חיוביים.

בימים אלו, כאשר אין חלופה טובה לנהיגה, חשוב להתגבר על המכשולים שמונעים מאיתנו לבצע את הפעולה היומיומית הזו.

אבל לא תמיד אפשר לעשות את זה לבד.
 

טיפול בחרדות נהיגה עם יניב גרינברג

יניב גרינברג הנו מורה נהיגה מוסמך עם ניסיון של שנים בטיפול בנהגים הסובלים מחרדות נהיגה. ניסיונו הרב בעזרה להתמודדות עם חרדות וקשיים, יצרו אצלו רגישות מיוחדת לאנשים עם מצוקות ודחפו אותו לבנות תכנית אפקטיבית לעזרה לנהגים בהתמודדות עם חרדות נהיגה.

שיטת הטיפול של יניב מבוססת בעיקר על הקשבה למטופל ולצרכיו, הבנת הפחד ובעזרת אימון תרגילי נשימה , עידוד, תמיכה וליווי צמוד, לעזור למטופל לתת לפחד את המקום שלו ולבנות מחדש את הביטחון בנהיגה למרות הפחד.
 

חזרה לנהיגה בקצב שלך

חרדות נהיגה משתנות מאדם לאדם, מקורן ועוצמתן אינה זהה ולכן נדרשת התאמה מיוחדת של תהליך ההתגברות למאפיינים הספציפיים של המטופל.

הניסיון עם מגוון גדול של אנשים הסובלים מחרדות נהיגה שונות הקנה ליניב גרינברג את הגמישות הנדרשת בכדי להתאים את קצב התהליך ואופן העברת שיעורי הנהיגה לצרכיו של כל מטופל.

יניב מסוגל להחדיר לנהגים מוטיבציה להתמודדות אפקטיבית עם מצבם ונותן לכם את הכלים לעשות את זה נכון, בקצב שלכם, בליווי צמוד. הוא מעניק אוזן קשבת תמיד ומשתמש במגוון אמצעים פסיכולוגיים ולימודיים בכדי שאתם תוכלו לחזור לשבת מאחורי ההגה, עם חיוך גדול, בידיעה שניצחתם בקרב והבסתם את החרדה.

תפקידו של יניב בתהליך הוא להיות המדריך שלכם, זה שילווה אתכם במסע אל האושר הפרטי שלכם, הוא מסוגל לעזור לכם להתגבר על החרדות, לצמצם את החששות ולחזור לנהוג. בזכות העבודה המשותפת הפחד יפסיק לשבת במושב הנהג והשליטה על חייכם תחזור לידיים שלכם.
 

צרו קשר בטלפון: 052-5400661 או השאירו פרטי התקשרות ואשיב בהקדם:

צרו קשר
» דוא"ל:  Yagr4u@gmail.com
» פייסבוק:  יניב גרינברג מורה נהיגה
 
©